آنتی پودین

نگرش آنتی پودین: ایجاد افراد خارق العاده
برنامه‌های آنتی‌پودین پتانسیل مالکیت و جهان‌بینی برون مرزی را به گونه‌ای متفاوت با سفرهای متداول ساحلی در دانش آموزان ایجاد میکند. همگام با آنتی پودین‌ها انتظار عبور از مسیرهای متداول را نداشته باشید. برنامه‌های ویژه و سفرهای آنتی‌پودین در کشف حس واقعی به کشوری که در آن زندگی، کار و با مردم تعامل میکنید؛ کمک کننده است. حتی زمانی که مشغول کار در گلخانه‌ای در پرو هستید یا مراقبت‌های بهداشتی اولیه برای مردم مناطق دوردست لائوس فراهم میکنید یا زمانی که از مردم دهکده‌های شمالی تایلند طناب بافی می‌آموزید؛ تجربیاتی کسب میکنید که در سفرهای معمول بدست نخواهد آمد.
از سال 1991 آنتی پودین در حال ایجاد افراد خارق‌العاده از طریق تجربیات فوق‌العاده سفر است. در سال بیش از 2000 دانش آموز به بیش از 300 مقصد باورنکردنی سفر می‌کنند. پایبندی به همه مسائل در آنتی پودین‌ها، تعهد به سفر مسئولانه است. در میان گشت و گذار و اکتشاف تمرکز اصلی هر برنامه آموزش عملی است. این برنامه فرصت کار با محلی‌ها در کشورهای در حال توسعه و کشف نحوه زندگی آنها را فراهم میکند. پروژه‌های این چنینی با هیچ برنامه‌ای قابل مقایسه نیست و به زودی فراموش نخواهد شد. پروژه‌ها تاثیرگذارند. در ارتباطات بلند مدت (بیش از 20 سال) ما اطمینان می‌دهیم که تمام پروژه‌ها و جایگذاری‌ها بخشی از برنامه‌های جامع توسعه جوامع است. بین آنتی پودینها داوطلبانه معنی ندارد و پروژه‌های بی فایده یا بازدید از یتیم خانه‌ها جزئی از برنامه نخواهد بود. در عوض با افراد و جوامع بومی مشارکت میکنند تا ثابت کنند پروژه های پایدار و مسئولیت پذیرانه هستند.
مختصری درباره آنتی پودین
اردوهای آنتی پودین توسط شرکتی استرالیایی و نیوزیلندی اداره می‌شود که با دانش آموزان، مدارس و دانشگاه‌ها کار میکند؛ در آنتی پودین علاقه دارند که همه چیز شخصی باشد. حتی زمانی که افرادی فوق العاده در تیم باشند؛ مدیر اجرایی مدرسه یا دانشگاه شما، مسئول پاسخگویی است. و FYI برای اعضای خانواده – هنگامی که فرد مورد علاقه شما آنسوی مرزها باشد؛ تیم پشتیبان آنتی پودین 7/24 حمایت فراهم میکند. شعار آنتی پودین این است که “ما هرگز نمیخوابیم”.
اگر دانش آموزی دبیرستانی هستید فردی که نیاز است تا او را بشناسید؛ راهنمایی است که با شما همراه است. برخلاف سایر آژانسهای مسافرتی آنتی پودین فردی را تنها برای استقبال از شما در گیت ورودی استخدام نمیکند. راهنمای Antip ، افراد بومی گلچین شده از کشور استرالیا و نیوزیلند هستند که نه تنها تمام مسیر رفت و برگشت با شما همراه است بلکه از پیش با شما آشنا خواهد شد. آنتی پودین هنگام استخدام راهنما افرادی مانند بیولوژیستهای دریایی، کارآفرینان، آتش نشانان، مدیران مدرسه، خلبانان امداد هوایی، بازیکنان حرفه ای فوتبال و دانشگاهیان – حتی گاهی افراد معروف در اینستا را در نظر می‌گیرد. این افراد معمولا دور دنیا را گشته، مطالعه داشته و دوره‌های آموزشی مورد نظر را برای ساخت برنامه‌ای مشابه با Bear Grylls سرخ را دارند. با ترکیب رزومه افراد و برنامه‌های آموزشی قوی مدارس OB بهترین راهنمایان را در کشور خواهیم داشت.
آنتی پودین چگونه به اینجا رسید؟
گسترش آنتی پودین‌ها در سال 1991 توسط یک معلم استرالیایی آغاز شد که قصد سفر کرد و در تحصیل و پیشرفت شخصی اعتماد به نفس بالایی داشت. پس از اولین سفر به کشور نپال، همه چیز گسترده‌تر و پر مشغله‌تر شد. دفاتر نمایندگی در استرالیا، نیوزیلند و آسیا شروع به کار کردند. 800 راهنما آموزش داده شدند که با 1000 تیم در ارتباط بودند. اخیرا حتی از هواپیماهای بدون سرنشین استفاده میشود. حتی پس از گذشت 25 سال، آنچه دارای اهمیت است؛ تغییری نکرده است: آنتی پودین همچنان توسط استرالیایی‌ها و نیوزیلندی‌ها اداره میشود؛ آنتی پودین به رویکرد شخصی و تن به تن معتقد است و هدف کاری مشخص آن، گزینش بهترین مقصد است.
بینش آنتی پودین
آنتی پودین معتقد است هرچه تعداد دانش آموزانی که حین سفر آموزش میبینند بیشتر باشد؛ آیندهای روشن تر در انتظار خواهد بود.
آماده سازی افرادی خارق العاده
این موضوع کمی بیشتر از محدوده برون مرزی است. آنتی پودین دانش آموزانی تربیت میکند که مالکیت را دست گرفته و مهارت‌های حیاتی زندگی را میآموزند تا به درک بهتری از خود، جهان و مکانی که در آن قرار دارند؛ دست یابند. برخلاف هر چیزی که در راهنمای سفر دانش آموزی یا کلاس درس بدست میآید؛ تجربیات آنتی پودین به دانش آموزان در کشف توانایی‌های منحصر به فردشان کمک میکند. آنها بصورت زیر نسخه بهتری از خود را کشف میکنند:
آموزش تجربی: برنامه‌های آنتی پودین دانش آموزان را برای تفکر در مواقع بحرانی، حل مسائل و تصمیم گیری پیرامون مسائلی که شبیه سازی آن در مدارس دشوار است؛ درگیر میکند. ثبات ایده‌ها و مهارت‌ها از طریق بازخورد، انعکاس و بکارگیری در محیط جدید سفر یکی از قدرتمندترین تجربیات آموزشی است که شخصی جوان میتواند در آن شرکت کند.
رهبری: برخلاف تورهای متداول، طرح‌های آنتی پودین دانش آموزان را به تصمیم گیری از مرحله برنامه‌ریزی سفر تا مدیریت بودجه تیم و سازمان‌دهی جابجایی، محل اقامت و خوراک تشویق میکند. سفرهای آنتی پودین به سرکردگی دانش آموزان، فرصت شکوفا شدن و کشف سبک رهبری مختص خود و توانایی‌هایشان را میدهد.
بهبود و رشد شخصیت: سفر در جهان در حال پیشرفت چالش برانگیز است. دانش آموزان در آنتی پودین از ناحیه امن خود خارج شده و تشویق میشوند که برای خود فکر کنند. آنها همچنین میآموزند که چگونه مشارکت کنند و مهمتر از همه از سختی‌ها عبور کنند.
ذهنیت، خودآگاهی و سپاس گزاری: فرصت قطع ارتباط با وسایل ارتباط جمعی و تمرکز بر حال حاضر در منزل امکان پذیر نیست. با انعکاس و به نمایش گذاشتن فرهنگ‌های جدید، مسافران می‌آموزند که از لحظات آرام و زودگذر لذت ببرند. با کشف ویژگی‌های جدید، آگاهی و حس قدردانی فرصت‌های در اختیار آنها مفید خواهد بود.
آگاهی جهانی و مسئولیت اجتماعی: درگیر کردن دانش آموزان با مسائل جهانی آنها را به شهروندانی آگاه نسبت به جامعه تبدیل میکند. با ارزش بخشی به پروژه‌های خدماتی جامعه، غواصی در مناطق بومی و ماجراجویی در فضای آزاد، دیدگاه آنها نسبت به سایر فرهنگ‌ها و محیط‌ها گسترش یافته و اثرگذاری آنها در جهان امروز را محتمل میکند.
سفر مسئولانه: آنتی پودین معتقد است که اولین گام برای تبدیل شدن به شهروندی آگاه در جامعه، دید واقع گرایانه و احترام به جهان است. به جای سخن گفتن درباره “سفر مسئولانه” افراد را از مزایای آن آگاه میکند. معیشت بومی، چشم اندازها و فرهنگ جامعه در اولویت قرار دارند. در سفر مسئولانه میتوانیم جهان را تغییر دهیم نه تنها آنچه در پیرامون قرار دارد بلکه میتوانیم بیاموزیم که چگونه مسافرانی مسئولیت پذیر باشیم.
ایجاد خاطرات فوق العاده: ایجاد تجربیاتی که در هیچ جای دیگر یافت نمیشود با سفری متفاوت امکان پذیر خواهد بود. هر برنامه با دیدگاه آنتی پودین، کد راهنما و اهداف پایدار UN همراه است که شامل حقوق انسانی پایدار، کارگری، محیطی و مبارزه با فساد است. آنتی پودین اولین شرکت مسافربری در ارتباط با مدارس است که از جانب توافق ملت‌های متحد جهانی پذیرفته شده است.

کد راهنما
از کسب و کار بعنوان الزامی برای کامیابی بهره ببرید.
کارکردن با چشم انداز بلندمدت بگونه‌ای که از تاثیر آن بر زمین آگاه شویم.
تسلط مناسب بر برنامه‌ریزی و درک تاثیرگذاری خود.
ایجاد آگاهی در مسافران، تهیه‌کنندگان، کارمندان و سهامداران در زمینه وظایف اجتماعی و محیطی آنها.
مشارکت با ارائه دهندگان خدمات گردشگری و ایجاد اطمینان در سهامداران در تعهد به کد راهنما.
پشتیبانی بومی:
ارج نهادن بر رسوم محلی و فرهنگ جوامعی که از آنها دیدن میکنیم.
ایجاد فرصت شغلی و آموزشی برای افراد بومی.
استفاده از زیرساخت های محلی برای جابجایی و سازگاری با مقتضیات محیط.
توزیع سود مالی بصورت عادلانه بین افراد محلی، جوامع و نیروی کار
تعهد به تمرین گردشگری پایدار
ایجاد اطمینان از حمایت ادامه دار جوامع و پروژه‌های بلندمدت
توجه به نیازهای اولیه و مهم جوامع.
هم گامی با اهداف توسعه پایدار ملل متحد.

ترویج مسئولیت‌های محیطی و اجتماعی
کار‌کردن هم‌راستا با حمایت از محیط بصورت بومی و جهانی با بکارگیری منابع به گونه ای موثر، عادلانه و مسئولیت پذیرانه.
طراحی برنامه‌ها بگونه‌ای که تاثیر فیزیکی بر زمین به حداقل ممکن برسد.
حمایت از حقوق انسانی کارمندان، مسافران، مدرسان و بومیان.
ترویج انصاف در جوامع جهانی و حمایت از آسیب پذیرترین جوامع.
حمایت و تشویق به استخدام منصفانه.
حمایت از زیستگاه حیوانات
ترویج مسئولیت‌پذیری بین مسافران و تشویق گردشگران به دوستی با حیوانات.
حمایت از حیوانات وحشی و خانگی مورد استفاده در گردشگری با منهدم کردن مکان‌هایی که ممکن است از حیوانات سواستفاده شود.
پایبندی به تعهد بر حمایت از دنیای حیوانات
آنتی پودین اولین شرکت گردشگری بین دبیرستان‌ها است که با توافق جهانی ملل متحد هم راستا است.
برنامه‌های آنتی پودین
سفر اکتشافی
این سفر با سفرهای متداول در مدارس متفاوت است. در این سفر می‌توانید ماجراجویی‌های خود را با دوستانتان به اشتراک بگذارید.
سفر اکتشافی چگونه است؟
سفر اکتشافی سفری دانش آموزی با ماجراجویی، بازتاب، مالکیت بیشتر دانش آموزان و برنامه ریزی و حمایت بهتر از جانب معلمان است. در یک سفر 3-4 هفته‌ای در کشورهای در حال توسعه از تمام امکانات الهام می‌گیرند. آنها همچنین به دانش آموزان دبیرستانی اجازه می‌دهند که به جوامع خارجی بازگردند که برنامه‌ریزی آنها با یاری خودشان صورت گرفته است.

چه چیزی در سفر انتظار شرکت کنندگان را میکشد؟
شرکت کنندگان هنگامی که برای سفر خود برنامه ریزی می‌کنند؛ باید به سه مولفه اصلی توجه کنند:
پروژه خدمات اجتماعی: یک پروزه بومی و تحقیقاتی بخش اصلی سفر را تشکیل میدهد. حدس بزنید چه کسی تقسیم وظایف میکند؟ خود شرکت‌کنندگان. با توجه به این مورد افراد بصورت مستقیم با جامعه محلی در ارتباط خواهند بود و در ساخت و نوسازی مدارس مشارکت میکنند؛ زیر ساخت‌های جامعه را اصلاح میکنند (مانند ساخت چاه یا پل) یا برای ساخت فونداسیون گلخانه یا باغ سبزیجات مشغول به کار میشوند.
سفرهای آهسته: زیبایی طبیعت با سفر با قطارهای محلی درک میشود. این سفر میتواند قله نپال یا جنگل های Berneo باشد. افراد شرکت‌کننده می‌توانند نفس‌گیرترین مکان‌های زمین را کشف کنند. افراد لازم نیست نگران تناسب اندام خود باشند چرا که همه چیز وابسته به تیم است. از زمانی که برای سفر میگذارند تا سرعت قدم برداشتن، همگی به تیم وابسته است.
گشت و گذار و اکتشاف: بر خلاف تورهای معمول مدارس یا تعطیلات خانوادگی ، افراد شرکت کننده و تیمشان شانس برنامه‌ریزی برای سفر خود خواهند داشت. با سفر به شیوه کوهنوردان مناظر مورد پسند خود را کشف، فرهنگ بومی را تجربه خواهند کرد و ماجراجویی‌های خود را خواهند داشت.
رهبر تیم ؛
یکی از بهترین شیوه‌های سفر، همراهی یک رهبر است. اعضای تیم کسی را به همراه دارند که او را پیشرو مینامند. چرا این فرد راهنما خوانده نمیشود؟ چرا که چیزی بیشتر از راهنمایی در چنته دارند. برخلاف سایر شرکت‌های مسافرتی، آنتی‌پودین افرادی را از آن‌سوی مرزها استخدام نمیکند تا از شرکن کنندگان در گیت ورودی فرودگاه استقبال کند و اطراف را به آنها نشان دهد. رهبران افراد بومی استرالیا و نیوزیلند هستند که بصورت نزدیک و از پیش با اعای تیم در ارتباط هستند (برنامه ریزی سفر و دوره آموزشی) و تمام مسیر را با آنهاخواهند بود. آنتی پودین در انتخاب نمایندگان خود سختگیر است.
راهنما بودن شغلی سریع و درآمدزا نیست. اما برای آماده‌سازی مسافران و سفر ضروری است. پیشروها به سراسر جهان سفر کرده‌اند و به حدی مطالعه و آموزش داشته‌اند که توانایی ساخت برنامه مستند را دارند. پیشرو‌ها بیولوژیست‌های دریایی، کارآفرینان، آتش نشانها، مدرسان، خلبانان امداد هوایی، بازیکنان حرفه‌ای فوتبال و دانشگاهیان هستند. برخی از آنها در شبکه‌های اجتماعی معروف هستند. آنتی بوتین با اعتماد به نفس کامل میگوید که پیشروها در استرالیا و نیوزیلند بدون هیچ حرفی بهترین‌ها هستند.
فعالیت های پیش از سفر
این سفر درست پیش از بستن چمدان‌ها شروع میشود. با برنامه‌ریزی و آماده‌سازی بیشتر نسبت به سایر سفرهای مدارس، زمانی بین 6 تا 18 ماه صرف تحقیقات، برنامه ریزی و سازماندهی جزئیات سفر می شود واز طریق فعالیت‌های آماده‌سازی، به شرکت کنندگان راهنمایی داده می‌شود. در گزینش جوامعی که نیاز به کمک دارند، انجام پروژه‌ها و محل سفر کمک میکنند و تمام برنامه‌ریزی‌ها (10 جلسه برگزار میشود اما چه کسانی در آن شرکت میکنند؟) در یک دوره آموزشی 2 روزه و روز شبیه سازی سفر، مطرح میشوند (هر دو مورد دیدگاهی نسبت به آنچه در آنسوی مرزها در انتظار افراد است؛ میدهد. دوره 2 روزه آموزشی به صورت مجازی است.

نمونه تبلیغات آنتی پوتن
دانش آموزان کاشف
ماجراجویی که یک بار در زندگی و در مقاصد خاص اتفاق میافتد.
روشی متفاوت برای دانش آموزان: در شرف اتمام دبیرستان هستید؟ شما 12 سال گذشته را صرف پیشرفت خود کرده‌اید و اکنون زمان جشن گرفتن است. آیا جشن خود را در مدرسه و بصورت معمول برگزار میکنید یا قدم در راه مقصدی خاص برای ماجراجویی متفاوت می‌گذارید؟ اکتشاف برای افرادی در نظر گرفته شده است که علاقه به انجام کارهای متفاوت دارند. یک سفر 10 روزه برون مرزی، سفر با تیمی از سایر هم مدرسه‌ای‌ها جهت کشف مناطق جدید و پویا و همزمان با مشارکت در پروژه‌های جامعه پایدار همراه است. همراهی یک رهبر کاشف به شانس شما مرتبط است. در این سفر فرهنگی نوین را تجربه، غذاهای بومی را مزه و همانند محلی‌ها زندگی میکنید. تمامی این موارد در راستای زندگی معمول شما است.
کاریابی دانشگاهی
این مورد توسط دانش آموزان بعنوان ایجاد کننده تغییرات در زندگی توصیف شده است. آنتی پودین میگوید ما تضمین میکنیم که با درگیر شدن در آن خواب از چشمانتان خواهد رفت.
تغییر سبک زندگی خود و جامعه
کاریابی یک آنتی پودین شانس شما برای زندگی و کار در یک جامعه در حال پیشرفت است. ایجاد کلاس درس در فضایی عملی بسیار متفاوت با منزل است. با پشتیبانی تیم ما، دانشگاه و سایر دانشجویان بر زبان و موانع فرهنگی و اجتماعی غلبه خواهید کرد تا تجربیات را با اثر واقعی و قابل لمس آن درک کنید . به منظور تکمیل دوره کاری و دریافت گواهی تعیین سطح خود، سفر کاریابی آنتی پودین ها یک تجربه بین المللی پایدار است که دیدگاه شما نسبت به جهان، سطح خود و خودتان را تغییر میدهد.

برنامه سفر
برنامه سفر به نحوی طراحی شده است که برای هر سفر کاریابی متفاوت است. دو مولفه اصلی که تمامی دانش آموزان انتظار آن را دارند:
سفرهای کاریابی ارزشمند گروهی: یک تجربه بین المللی عملی که دیدگاه دانش آموزان نسبت به جهان و خودشان را تغییر میدهد. مناسب با دوره دانشگاهی آنها، کاریابی فرصت همکاری با هم دانشگاهیان و کارگران بومی‌ را فراهم میکند و کاردانی و مهارت‌های شخصی با درگیر شدن آنها در فرهنگ جدید، پدید میآید.
اکتشاف و سفر: به جاده بزنید و از وقت آزادتان برای سفر و اکتشاف استفاده کنید. اکثر دانش آموزان علاقه دارند که تعطیلات آخر هفته خود را صرف سفر کردن و بازدید از مکانهای جدید کنند تا از زمان خود بیشترین استفاده را ببرند. از معابد و ویرانه ها بازدید، در آب های استوایی شفاف و کریستالی غواصی یا به قصد دستیابی به آبشارهای مخفی با همسفران کوهنوردی کنید. این موارد شانس شما را برای لذت بخش کردن سفر افزایش میدهد.