13 آبان یک فرصت تربیتی ممتاز برای ارتقای بصیرت دانش آموزان است

معاون پرورشی وفرهنگی وزارت آموزش و پرورش روز ۱۳ آبان را برای نظام تعلیم و تربیت یک فرصت تربیتی فوق‌العاده ممتاز و بی‌بدیل برای ارتقای بصیرت و آگاهی دانش‌آموزان در حوزه اجتماعی و سیاسی دانست.

به گزارش خبرگزاری مهر، نشست شورای هماهنگی تشکل‌های دانش‌آموزی امروز با حضور علیرضا کاظمیمعاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش، علی رمضانیمدیرکل فرهنگی هنری، اردوها و فضای پرورشی، علی صابرماهانی رئیس سازمان بسیج دانش‌آموزی، حسن مرادی، رئیس سازمان بسیج فرهنگیان، عباسعلی باقری مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران، عبدالرسول کریمیمعاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش شهر تهران، سیدمجتبی هاشمیمعاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران و نمایندگان تشکل‌های دانش‌آموزی و دانشگاه‌های فرهنگیان و شهید رجایی برگزار شد.

علیرضا کاظمی در این جلسه گفت: جلسه روز ۱۳ آبان از منظر سیاسی، اجتماعی، عبادی و تربیتی مهم‌ترین جلسه آموزش و پرورش است.

وی ادامه داد: ۱۳ آبان در ذهن، قلب و روح ملت ایران یک روز به یادماندنی است که مردم هرگز این روز را فراموش نمی‌کنند؛ روزی که با مناسبت‌های مختلف پایه‌های استکبار را در داخل و خارج کشور به لرزه درآورد و فروریخت.

کاظمی گفت: تعبیر عبادی و سیاسی امام راحل از روز ۱۳ آبان، یوم الله، انقلاب دوم، روز ملی مبارزه با استکبار جهانی و روز سرافرازی ملت ایران در قبال ظلم و ستم است.

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش گفت: روز ۱۳ آبان امسال از چند منظر مهم است. ۱۳ آبان نماد شکست امریکا و استکبار است که باید این روز را جشن بگیریم.

وی ادامه داد: این روز، روز ملی استکبار جهانی روز نماد وحدت و همبستگی در قبال استکبار است‌. آموزش و پرورش، دانش‌آموزان و دانشجویان طلایه‌دار فرهنگ انقلابی هستند.

کاظمی افزود: تمام مردم در ایجاد عظمت روز ۱۳ آبان شریک هستند چرا که این روز به عنوان روز همبستگی و یک‌صدایی ملت ایران در قبال امریکاست. این روز برای نظام تعلیم و تربیت یک فرصت تربیتی فوق‌العاده ممتاز و بی‌بدیل در ارتقای بصیرت و آگاهی دانش‌آموزان در حوزه اجتماعی و سیاسی است.

وی گفت: روز ۱۳ آبان امسال از اهمیت ویژه‌تری برخوردار است زیرا در چهلمین سالگرد انقلاب با آرزوهای برباد رفته‌ای که دشمنان در ذهن خود می‌پرورانند، دانش‌آموزان در این سالگرد شکوه، عظمت و بلوغ انقلاب را به رخ می‌کشند.

او ادامه داد: هنگام افزایش عملیات روانی دشمنان انقلاب طبیعتا نیاز به حضور گسترده‌تری برای خنثی کردن این عملیات هست.

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش گفت: استراتژی دشمن به سمت امواج منفی مردم برای تحرکاتی است که در ذهن دارد اما جوانان و نسل انقلابی ما آماده‌تر از آرمان‌های انقلاب دفاع می کنند.

کاظمی افزود: ۱۳ آبان امسال نیز آغاز شکست عملیات روانی دشمن برعلیه نظام جمهوری اسلامی است اما این موضوع نیاز به همت همه ما دارد.

وی ادامه داد: اتفاقاتی که باید در ۱۳ آبان بیفتد مانند نواختن زنگ استکبارستیزی در قالب دستورالعمل ابلاغ می‌شود. پیشنهاد می‌کنم آموزش و پرورش باید تمام قد پای کار باشد.

حسن مرادی رئیس سازمان بسیج فرهنگیان نیز در ادامه این جلسه درباره اهمیت برگزاری روز ۱۳ آبان گفت: امسال باید به صورت متفاوت‌تری این مراسم را برگزار کنیم زیرا هدف‌گذاری جدی برای مراسم امسال دیده می‌شود.

وی افزود: پیشنهاد می‌کنم امسال کاری انجام دهیم و اتفاقی بیافتد که برای دشمن پیام قدرت و اقتدار صادر شود لازمه این موضوع بسیج کردن امکانات و اراده جمعی است.

رئیس سازمان بسیج فرهنگیان گفت: باید با تمام توان همه ظرفیت خود را به میدان بیاوریم.

عباسعلی باقری، مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران نیز در این جلسه گفت: هر فرد که روحیه استکبارستیزی داشته باشد روش و منش شیطان را دارد برای همین است که امام راحل فرموده‌اند آمریکا شیطان بزرگ است.

باقری گفت: «ما در شهر تهران این اقدام را آغاز کردیم؛ ما می‌توانیم مدارس را آماده کنیم تا برای این روز برنامه داشته باشند همچنین برنامه ملی که در تهران برگزار می‌شود از دیگر اقداماتی است که در این راستا به صدا درامدن زنگ استکبارستیزی است.

وی ادامه داد: درباره مراسم راهپیمایی مسیولان شهر تهران جلساتی را برگزار کردند و اقدامات لازم در دستور کار است.

در این جلسه هر یک از نمایندگان پیشنهادهای خود را برای برنامه‌های اجرایی مراسم یوم الله ۱۳ آبان ارائه کردند.

پیام بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *