بوشهر – ۴۰۰ دانش‌آموز دختر مقطع متوسطه دوم شهرستان بوشهر با بدرقه جمعی از مسئولین سپاه و آموزش و پرورش در قالب ۱۰ اتوبوس از گلزار شهدای بوشهر به راهیان نور دانش‌آموزی اعزام شدند.
به گزارش خبرنگار مهر، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه مالک اشتر بوشهر عصر شنبه در در مراسم بدرقه راهیان نور دانش‌آموزی گفت: این اولین دوره اعزام کاروان راهیان نور دانش‌آموزی استان است که از شهرستان بوشهر انجام می‌شود.
سرهنگ عبدالرضا دشتی ادامه داد: دانش‌آموزان به مدت سه روز از یادمان شهدای شرق کارون، شلمچه، هویزه، معراج شهدای اهواز و اروند کنار بازدید و در رزمایش پادگان شهید باکری خرمشهر شرکت می‌کنند.
وی با اشاره به وجود یک روحانی، راوی و همیار ایمنی در هر اتوبوس تصریح کرد: برنامه‌های فرهنگی و تبلیغی متعددی در این اردو برای دانش‌آموزان عزیز پیش‌بینی شده است که برگزاری مسابقات فرهنگی و کتابخوانی در اتوبوس‌ها، برگزاری مراسم افتتاحیه، اختتامیه و وداع با شهدا در اردوگاه فاطمه الزهرا (س) از جمله مهم‌ترین این برنامه‌ها است که با حضور جانشین فرمانده ناحیه بسیج بوشهر برگزار می‌شود که تلاش شده است بیش‌تر این برنامه‌ها توسط دانش‌آموزان اجرا شود.
وی افزود: مراسم روز ۱۳ آبان روز استکبارستیزی نیز در اردوگاه فاطمه الزهرا (س) مارد با حضور دانش‌آموزان برگزار می‌شود که در این مراسم، دانش‌آموزان خشم و انزجار خود را از استکبار جهانی به نمایش می‌گذارند.
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج مالک اشتر بوشهر اذعان کرد: اعزام کاروان راهیان نور دانش‌آموزان پسر بوشهر در بهمن ماه سال جاری برگزار می‌شود.
دشتی خطاب به زائرین راهیان نور گفت: اردوی راهیان نور یک سفر زیارتی است که در آن، با شهدا پیمان می‌بندیم که مسئولیّت سنگینی را که بر عهده داریم به بهترین شکل ممکن انجام دهیم.
وی اظهار کرد: دشمن بعد از پیروزی انقلاب اسلامی جنگ‌های متعددی را در عرصه‌های مختلف بر ضد ما شروع کرد امّا نتوانست به پیروزی دست یابد به همین علت، جنگ اقتصادی را بر علیه ما آغاز کرده است که در این عرصه نیز نمی‌تواند به اهداف خود دست یابد.
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج بوشهر خاطرنشان کرد: قرار است آمریکا آخرین تحریم‌های خود را بر ضد مردم ایران از فردا شروع کند که در این عرصه نیز موفق نخواهد شد و از همین حالا نیز از مواضع خود عقب‌نشینی کرده‌اند.
دشتی تأکید کرد: ملت ما با اتحاد، هم‌دلی، یک رنگی و عهدی که با شهدا بسته‌اند ان‌شاءالله در برابر دشمن ایستادگی می‌کنند و شما دانش‌آموزان به عنوان سفیر شهدا می‌توانید زمینه‌ساز خوبی برای این اتحاد و هم‌دلی باشید.
مدیر کل آموزش و پرورش استان بوشهر نیز در این مراسم گفت: دوران دفاع مقدس یکی از درخشان‌ترین برهه‌های تاریخی کشور ماست که مسئولان ما در معادلات و مناسبات جهانی از دستاوردهای آن استفاده می‌کنند.
ناصر کرمی افزود: دانش‌آموزان در قالب کاروان‌های راهیان نور دانش‌آموزی با بخشی از تاریخ هشت سال دفاع مقدس آشنا می‌شوند که این اردوها برنامه خوبی برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه است.

دسته ها: اخبار
چاپ

اشتراک گذاری:


Facebook / Google plus / twitter / cloob / Facenama / Stumble Upon / Delicious / Digg / Telegram

ارسال دیدگاه


مجمع ملی فعالان اردوهای فرهنگی رحیل

تماس با ما

تهران-خیابان میرزای شیرازی-خیابان ناهید-پلاک 10-واحد چهار

info@rahil.ir

021-88945066

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید !

     
مسیر امید سناسنتر فصل رویش هفت سنگ