فرمانده حوزه مقاومت شهدای هرمز گفت: ۱۷۰ نفر از دانش آموز در قالب کاروان راهیان نور دریایی از شهرهای بندرعباس، بندرخمیر و پهل از یادمان های جزیره هرمز بازدید کردند.

عین الله احمدی زاده در گفتگو با مهر بیان داشت: اعزام کاروان‌ها راهیان نور دریایی دانش آموزی از ۱۵مهر آغاز شد و تا اسفند ماه ادامه دارد. روزانه ۱۵۰ تا ۲۰۰ نفر و در مجموع دو هزار نفر دانش آموز در قالب راهیان دریایی از جزیره هرمز دیدن خواهند کرد.

فرمانده جوزه مقاومت شهدای هرمز هدف از اعزام این کاروان را نهادینه کردن فرهنگ جهاد و شهادت و همچنین آشنایی و بازدید از جزیره هرمز در دوران دفاع مقدس عنوان کرد.

احمدی زاده گفت: در دوران هشت سال دفاع مقدس هرمز جمعیتی بالغ بر دو هزار و ۵۰۰نفر داشت اما تعداد شهدای این جزیره نسبت به جمعیتش در استان بیشتر است.

وی بیان داشت: برای توسعه کمی و کیفی و کاربردی راهیان نوردر جزیره هرمز که سوابق درخشانی در دفاع مقدس دارد برای نسل امروز انتشار بدهیم.

وی با اشاره به اهمیت برگزاری اردوی راهیان نور، بیان داشت: یکی از راههای مقابله با جنگ نرم دشمنان، اعزام جوانان و نوجوانان به اردوی راهیان نور و آشنا کردن آنان با ایثارگری های رزمندگان در هشت سال دفاع مقدس است.

احمدی زاده تصریح کرد: دانش آموزان اعزامی به مناطق عملیاتی خلیج فارس از یادمان شهدا در جزیره هرمز و قلعه پرتغالی ها بازدید خواهند کرد.

دسته ها: اخبار
چاپ

اشتراک گذاری:


Facebook / Google plus / twitter / cloob / Facenama / Stumble Upon / Delicious / Digg / Telegram

ارسال دیدگاه


مجمع ملی فعالان اردوهای فرهنگی رحیل

تماس با ما

تهران-خیابان میرزای شیرازی-خیابان ناهید-پلاک 10-واحد چهار

info@rahil.ir

021-88854322

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید !

     
مسیر امید سناسنتر فصل رویش هفت سنگ