ظرفیت ۳۰۰ هزار نفری کلاس های طرح تابستانی اوقاف خراسان رضوی

مشهد- معاون اجتماعی و فرهنگی اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی گفت:برنامه ریزی های لازم برای ثبت نام بیش از ۳۰۰ هزار نفر از دانش آموزان در طرح تابستانی نشاط معنوی انجام شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام و المسلمین جمال ایزدی ظهر چهارشنبه در نشست خبری طرح تابستانی نشاط معنوی و دهه کرامت که در محل اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی برگزار شد، اظهار کرد: طرح نشاط معنوی با توجه به اینکه در فرصت اوقات فراغت دانش آموزان برگزار می‌شود، ظرف زمانی خوبی را برای ارائه خدمات ارزشمند به دانش آموزان فراهم می‌کند

وی افزود: ویژگی دیگر این طرح مخاطبان آن است که نوجوانان و جوانان بین ۷ تا ۱۸ سال را پوشش می‌دهد و ظرفیت پذیرش بیش از ۳۰۰ هزار نفر از داشن آموزان را برای شرکت در این کلاس‌ها در نظر داریم.

معاون فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی، تصریح کرد: ویژگی خاص امسال افتتاح این طرح با دهه کرامت و ختم آن با دهه ولایت است. بنابراین این طرح از ۱۳ تیرماه آغاز و تا ۲۹ مرداد ماه در ۷۲ بقعه اجرا خواهد شد.

ایزدی ضمن اشاره به شیوه‌های مختلف اجرای طرح در استان، گفت: این طرح به سه شیوه برگزار می‌شود، یکی شیوه مشارکتی است که با همکاری بقیه دستگاه‌ها و مراکز برگزار می‌شود و شیوه دیگر در غالب اردو است و شیوه سوم ترکیبی از هر دو است که هر ساله برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه تعداد ۹۲ مبلغ تحت عنوان مربی در این طرح فعالیت می‌کنند، خاطر نشان کرد: نهادهایی همانند بسیج، سپاه، بنیاد شهید و غیره در این طرح مشارکت می‌کنند.

معاون اداره کل اوقاف خراسان رضوی گفت: همچنین برنامه‌های مهمی برای دهه کرامت از قبیل غبار روبی، آماده سازی، اعزام مبلغین، برنامه ریزی برای مناسبت‌ها، دیدار با خانواده شهدا و برپایی خیمه‌های معرفت در دستورکار قرار دارد و علاوه بر اینها عزیمت کاروان پیاده به سمت حرم امام رضا علیه السلام با محوریت بقاع متبرکه کاشمر را خواهیم داشت و ۲۱ تیرماه، روز ملی عفاف و حجاب، برنامه‌های ویژه ای را خواهیم داشت.

ایزدی تاکید کرد: همچنین همایش بزرگداشت امام زادگان را خواهیم داشت که هر شهرستان یک همایش را برگزار می‌کند که در آن از اصحاب بقاع متبرکه تجلیل می‌شود و همایش شاخص استانی که تجلیل استانی خواهد بود در امام زاده سید حمزه کاشمر برگزار خواهد شد.

معاون اجتماعی و فرهنگی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی خاطر نشان کرد: ویژه برنامه نشاط معنوی که قبل از آن ویژه برنامه دهه کرامت است روحیه نشاط معنوی را در جامعه تزریق می‌کند و این طرح برای مخاطبین آن کاملاً رایگان خواهد بود و اعتبار دولتی ندارد و از محل خیرین وبقاع مبترکه تأمین می‌شود.

پیام بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *