طرح های زیارتی «وارثین و سدید» در دهه امامت و ولایت اجرا می شود

معاون فرهنگی کمیته امداد استان تهران از اجرای طرح های زیارتی و آموزشی «وارثین و سدید» در دهه امامت و ولایت خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، حسین زمانیان به طرح های «وارثین و سدید» اشاره کرد و افزود: این طرح ها، یکی از طرح های آموزشی معاونت فرهنگی کمیته امداد است که دانش آموزان و دانشجویان به اردوگاه های ثامن الائمه و ثامن الحجج مشهد و شهید رجایی فریدون کنار در استان مازندران اعزام می شوند.

وی با بیان اینکه ۴۴ نفر از دانش آموزان دخترمقطع متوسطه در قالب «طرح وارثین» به اردوگاه شهید رجایی فریدون کنار اعزام شدند، گفت: دانش آموزان در این اردوی شش روزه از برنامه های آموزشی بهره مند می شوند.

معاون امور فرهنگی کمیته امداد استان تهران به اهداف این دوره آموزشی اشاره و بیان کرد: خودباوری و به فعلیت رساندن استعداد جوانی، ایجاد امید، نشاط و بالندگی در جوانان، تربیت رشد فکری و ایمانی، ایجاد نظم اعتقادی، اخلاقی، فکری منسجم در راستای تعالیم اسلامی از جمله اهداف برگزاری این طرح است.

زمانیان یادآور شد: ۴۴ نفر از دانش آموزان پسر مقطع متوسطه نیز در روزهای گذشته در قالب طرح وارثین به اردوگاه شهید رجایی فریدون کنار اعزام شدند که به مدت شش روز از برنامه های آموزشی آن استفاده کردند.

وی همچنین از اعزام ۴۴ نفر از دختران و پسران دانشجوی تحت حمایت به مشهد مقدس خبر داد و گفت: این اردو در قالب «طرح سدید» انجام می شود. زمانیان افزود: دختران در اردوگاه ثامن الائمه و پسران در اردوگاه ثامن الحجج به مدت ۱۵ روز در دوره آموزشی طرح «سدید» شرکت می کنند.

وی با بیان اینکه جمعا در دهه امامت و ولایت ۲۰۸ نفر از دانش آموزان و دانشجویان از برنامه های زیارتی و آموزشی بهره مند می شود، یادآور شد: ۱۲۰ نفر از دانش آموزان دختر مقطع متوسطه نیز به مدت شش روز در اردوگاه فرهنگی- تربیتی ثامن الائمه مشهد از برنامه های متنوع و مختلف فرهنگی، مذهبی، آموزشی و تفریحی بهره مند می شوند.

پیام بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *