طرح ملی اردوی جهادی انجمن‎های اسلامی دانش‎آموزان در مناطق سیل‎زده

دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان گفت: اعزام دانش‎آموزان انجمن اسلامی از ۱۲ استان کشور در قالب طرح ملی اردوهای جهادی انجمن‎های اسلامی دانش‎آموزان آغاز شد.

حسین تاریخی، شامگاه دوشنبه در آئین افتتاحیه طرح ملی اردوی جهادی طلایه داران خدمت ویژه انجمن‌های اسلامی دانش‎آموزن سراسر کشور در مناطق سیل‎زده آق قلا، اظهار کرد: دانش آموزان انجمن‌های اسلامی دانش‎آموزی در فصل تابستان به عنوان فعالیت‌های تابستانه در مناطق سیل‎زده حضور می‌یابند و به مردم مناطق سیل‎زده کمک می‌کنند.

وی ادامه داد: در مجموعه انجمن اسلامی تلاش کردیم ساماندهی این دانش‎آموزان را انجام دهیم و در استان‌های گلستان، لرستان و خوزستان بتوانیم خدمت‎رسانی متمرکز را انجام دهیم.

تاریخی با بیان اینکه محور فعالیت‌های ما در مناطق سیل‎زده مدارس خسارت دیده از سیل هستند، یادآور شد: امیدواریم با همت دانش‎آموزان انجمن اسلامی این مدارسی که از سیل خسارت دیدند را بازسازی و مرمت کنیم.

وی گفت: از یکشنبه ۱۷ تیر اعزام دانش‎آموزان انجمن اسلامی به مناطق سیل‎زده آغاز شده است و در حال حاضر برخی دانش‎آموزان انجمن اسلامی در مدرسه شهید مرادگلدی مدنی آق‎قلا و دو مدرسه در پل دختر حضور یافتند و با همکاری آموزش و پرورش به فعالیت‌های عمرانی می‌پردازند.

دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان از برنامه ریزی اعزام ۵۰۰ دانش آموز انجمن اسلامی به مناطق سیل زده خبر داد و یادآور شد: در حال حاضر ۱۲ استان را برای اعزام به مناطق سیل‎زده ساماندهی شدند و گروه‌های جهادی آنها بین ۲۰ تا ۵۰ نفر است و در مدت پنج الی هفت روز به کمک‎رسانی در مناطق سیل‌زده مشغول هستند.

پیام بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *