خیزش هوشمندانه دانش آموزان در جشنواره رسانش

«محمد صالح جباری»،دبیر جشنواره رسانش، این رویداد را حلقه اتصال بین بدنه دانش‌آموزان علاقه‌مند به حوزه رسانه و نیاز رسانه‌ای کشور ذکر کرد و اظهار داشت: رسانه به خاطر ویژگی‌هایی از قبیل قیمت ارزان، فراوانی مناسب، در دسترس بودن و تنوع مطالب قادر است طیف گسترده‌ای از اقشار جامعه را زیر پوشش اطلاعاتی قرار دهد و می‌توان آن را مجتمع برون‌ریزی‌های اندیشه‌ای، هنری، حسی هر جامعه و نمود پویایی اجتماعی دانست.
وی اضافه کرد: یکی از حوزه‌هایی که در زمینه‌ فعالیت رسانه در بخش‌های مختلف اعم از روزنامه‌نگاری و فعالیت در فضای مجازی کمتر مورد توجه قرار گرفته، آموزش این مهارت به دانش‌آموزان است.
دبیر جشنواره رسانش با بیان اینکه آموزش چگونگی فعالیت در این بخش به دانش آموزان و پروراندن استعدادهای آنها، زمینه‌ساز رشد و شکوفایی دانش آموزان خواهد شد، گفت: فعالیت کودک و نوجوان در این حوزه باعث تقویت اعتماد به نفس و حرکت آنها را به سمت خودشناسی می شود.
جباری با اشاره به اینکه این جشنواره در 6 موضوع برگزار می‌شود، تصریح کرد: تولید محتوا و آثار باید در موضوعاتی همچون اسطوره‌های شهر من (معرفی شهدا و یا شخصیت‌های معروف و اثرگذار انقلابی شهر)، همکلاسی آسمانی من (معرفی دانش آموزان شهید مدرسه، شهرستان و یا استان)، لشکر فرشتگان (بررسی و واکاوی ابعاد مجاهدت‌های یک بانوی مسلمان در عرصه‌های مختلف جهاد)، دانش‌آموزان کارآفرین (معرفی دانش‌آموزان کارآفرین شهر و یا استان)، معلم نمونه مدرسه من، مدرسه و شهر من (معرفی مهمترین نقاط قوت)، چهل سالگی انقلاب و تاریخ شفاهی انقلاب انجام شود.
به گزارش روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان، جباری درباره قالب‌های جشنواره نیز توضیح داد: جشنواره در بخش دوره متوسطه اول شامل نشریات مکتوب (تک‌برگی، مجلد)، روزنامه‌دیواری و قطعات صوتی (رادیو مدرسه،. پادکست) برگزار می‌شود.
وی ادامه داد: دانش‌آموزان دوره متوسطه دوم نیز باید آثار خود را در بخش‌های نشریات مکتوب، نشریات الکترونیک، اینفوگرافی، روزنامه‌دیواری، قطعات صوتی، فضای مجازی و فیلم و مستند تولید کنند.
مسئول اتحادیه انجمن اسلامی دانش‌آموزی استان همدان با بیان اینکه این جشنواره تنها مختص دانش‌آموزان عضو این انجمن نیست، خاطرنشان کرد: «رسانش» یک جشنواره رسانه ملی است که همه دانش‌آموزان را در معنای عام در برمی‌گیرد.
جباری با تاکید بر اینکه دانش آموزان از آغاز انتشار فراخوان در آذر ماه 97 تاکنون استقبال چشمگیری از این جشنواره داشته اند، اظهار داشت: دانش‌آموزان سراسر کشور تا پایان اردیبهشت برای شرکت در این جشنواره فرصت دارند و متقاضیان باید به پایگاه اینترنتی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان به نشانی resaanesh.ir مراجعه و نسبت به ثبت‌نام و ارسال آثار خود اقدام کنند.
بر اساس گزارش روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان تاکنون بیش از هزار و 100 گروه یا فرد از دانش آموزان سراسر کشور در جشنواره شرکت کرده اند و مرحله نهایی جشنواره و آئین اختتامیه که همراه آموزش های رسانه ای است مردادماه در قالب اردو برگزار خواهد شد.

پیام بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *