جشنواره دستاوردهای کانون های فرهنگی تربیتی برگزار می شود

به گزارش خبرنگار مهر، علی رمضانی، با حضور در استودیوالفبا و با اشاره به برگزاری جشنواره دستاوردهای کانون های فرهنگی تربیتی گفت: این جشنواره از یک شنبه هفته دیگر آغاز می شود وتا اواخر هفته در اردوگاه شهید باهنر ادامه دارد.

وی اضافه کرد: در حال حاضر هزار و ۱۱۳ کانون در سطح کشور در حوزه غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان در ساعت رسمی و غیررسمی فعال هستند. سیاست ما در حوزه کانون های تربیتی این است که دانش آموزان با یک مهارت آشنا شوند و فضایی بانشاط فراهم کنیم. در دوره جدید سیاست این است که از ظرفیت سازمان ها و نهادهای بیرونی بیشتر استفاده شود لذا نشست هایی داشتیم که در دوره جدید تغییراتی در انجمن ها ایجاد شود در این راستا هماهنگی با انجمن بازی سازی رایانه ای و انستیتو رایانه ای داشته ایم.

رمضانی ادامه داد: بیشترین آسیب هایی که از فرهنگ بیگانه از دانش آموزان اتفاق می افتد در حوزه بازی هاست برای همین یک تفاهم نامه با مرکز بازی سازی رایانه ای داریم تا به آموزش دانش آموزان برای تولید بازی برسیم. هر کانون باید یک انجمن برای بازی های رایانه ای باشد که دانش آموزان مستعد را هدایت می کنند.

مدیرکل فرهنگی هنری، اردوها و فضای پرورشی گفت: یکی از مشکلات ما نیروی انسانی در کانون های فرهنگی تربیتی است که با تاکید وزیر این موضوع در حال حل شدن است و ما مدیران و معاونان را در کانون ها داریم اما در انجمن ها نیاز به نیروهای آموزش دیده هستیم. کانون ها می توانند ارتباطات خوبی با کانون های محله داشته باشند با ارسال بخشنامه به استان ها این مسیر در حال طی شدن است اما تا رسیدن به هدف فاصله داریم. کانون های فرهنگی تربیتی باید بتوانند در حوزه دانش آموزی از ظرفیت های موجود استفاده کنند.

وی افزود: یک شبکه ارتباطی اداره کل فرهنگی هنری با استان ها داریم و کانون های کشور در ۶ قطب فعالیت می کنند که مرکز این قطب ها در کانون هاست. کانون مفتح تهران، کانون امام خمینی اصفهان، کانون رشد مشهد، کانون سهروردی زنجان، کانون سمیه استان فارس، کانون شهید باغچیان یزد از جمله کانون های فرهنگی تربیتی در قطب های مختلف هستند. کارها را به کانون ها واگذار کردیم و سعی کردیم در حوزه سیاست گذاری کانون ها برای دانش آموزان برنامه داشته باشیم.

رمضانی سیاست وزیر آموزش و پرورش را مهارت ورزی عنوان کردو گفت: هر دانش آموز یک مهارت باید داشته باشد. ۳ میلیون نفر عضو رسمی کانون هستند. ما در کانون ها ۱۴ انجمن داریم که دانش آموزان بعد از آموزش به عنوان مربی انتخاب می شوند و تدریس می کنند.

رمضانی گفت: در جشنواره کانون ها کتاب هایی را رونمایی می کنیم. انجمن خبرنگاری، قرآن و عترت، کارافرینی، هنری و ادبی از جمله انجمن ها هستند. کانون ها براساس مصوبه شورای عالی در سال ۶۸ فعالیت خود را آغاز کرده اند.

مدیرکل فرهنگی هنری، اردوها و فضای پرورشی گفت: امسال سومین دوره جشنواره دستاوردهای کانون های فرهنگی تربیتی را داریم که تمام استان ها دستاوردهای خود را در اردوگاه باهنر به نمایش می گذارند.

پیام بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *