جایزه دوک ادینبرگ

جایزه دوک ادینبرگ یک برنامه اهدای جوایز به دانش آموزان است که در سال 1965 توسط شاهزاده فیلیپ در بریتانیا پایه گذاری شد و از آن زمان تا کنون به 144 ملیت گسترش یافته است. اهدای جایزه به جوانان و نوجوانان با توجه به تکمیل مجموعه‌ای از تمرینات پیشرفت شخصی اهدا می‌شود. Kurt Hahn از آن به ” 6 فراز و نشیب در زندگی مدرن” یاد میکند. در بریتانیا برنامه‌ها با مشارکت سلطنت برگزار میشود. یک واحد مستقل، بنیاد DofE این جایزه را در کشورهای خارجی معرفی کرده و مانند یک واحد برای اسپانسرهای سایر ملل فعالیت میکند که به 62 سازمان بین المللی و تعدادی از فعالان مستقل سازمان‌دهی میشود. اسپانسرها می‌تواننددر کشورهای خارج از بریتانیا از جایزه DofE استفاده کنند یا نامی دیگر بر آن بگذارند که هیچ ارتباطی با خاندان سلطنتی بریتانیا ندارد.
تاریخچه
در فوریه 1965، جایزه ادینبرگ معرفی شد. در ابتدا جایزه به پسران 15 تا 18 سال تعلق میگرفت. مدیریت و طراحی مراسم توسط JohnHunt فردی که اولین صعود موفق به اورست را داشت و بازنشسته ارتش بود؛ انجام میشد. این جایزه برای افرادی طراحی شده بود که علاقه ای به جنبش های جوان مانند تشکیلات Scout بریتانیا نداشتند. پیوستن به هیچ سازمانی یا پوشیدن لباس فرم آن اجباری نبود. در 12 ماه اول، 7000 پسر به طرح پیوستند. برنامه در مدرسه Gordon Stoun به مدیریت Kurt Hahn (1936) تاسی و در 1941 پذیرفته شد. در نوامبر 1957 اعلام شد که دختران نیز میتوانند در طرح شرکت کنند. در 19 ژوئن 1958 به طرح پیوست. برنامه دختران با پسرا متفاوت بود و برای 14 تا 20 ساله ها در نظر گرفته شده بود. اولین دختران در 3 نوامبر 1959 جایزه طلای خود را در قصر باکینگهام دریافت کردند. از ژانویه 1965 جایزه طلا برای دختران و پسران به یک شکل طراحی شد.
اولین طلا در سال 1958 دریافت و خیریه در سال 1959 تاسیس شد. یک برنامه خاص برای 14 تا 21 ساله ها در 1969 معرفی و در 1980 به 25 ساله ها نیز تعلق گرفت. در سال 2013 جوایز اهدایی در قصر St Jame، پانصدمین جایزه اهدایی طلا از زمان معرفی طرح بود.
از زمان ایجاد آن در سال 1965 توسط HRH دوک ادینبرگ این موسسه قوی تر شده است. با مدیریت مدیران و افراد جوان به همان اندازه مطرح است که در ابتدا بود. برنامه ای منعطف که به افراد جوان کمک میکند تا در زندگی و کار خود پیشرفت کنند. اعداد گویای همه چیز است: 93% از شرکت کنندگان معتقدند که DofE به آنها کمک کرد که در یک تیم کار کنند و 84% معتقدند که فردی مسئولیت پذیرتر شده اند. 1000 جایزه ای که در سال گذشته به 133369 نفر اهدا شد . ما در گذشته و آینده موفق بوده و خواهیم بود. DofE بلندپروازانه در اندیشه شرکت دادن یک میلیون بیشتر از افراد 14 تا 24 سال در مسابقات سال 2021 است.
بخش های DofE
داوطلبانه: بخش داوطلبانه برای ایجاد تغییر در زندگی افراد پدید آمده است. شاید علاقه مند به حمایت از حیوانات یا حفظ منابع طبیعی باشید. یا شاید کار با مردم یا پول جمع کردن به دلیلی که خود میدانید را بپسندید. از آموزش ایمنی سایبری به بچه ها تا شروع کمپین بازیافت؛ بخش داوطلبانه ادینبرگ زمان شما را به کمک به دیگران و تغییر مسائل به نحو احسن توانا میکند. کمک به مردم/ فعالیت های اجتماعی و افزایش آگاهی عمومی/ کار با محیط زیست و حیوانات/ کمک به خیریه یا سازمان های اجتماعی/ مربیگری، آموزگاری و رهبری.
جسمانی: بخش جسمانی شانس شما را برای تمرکز بر سلامتی و تناسب اندام و وقت گذرانی در طول راه افزایش میدهد. تا زمانی که شما نیاز به سطح انرژی بالا و فعالیت های جسمانی دارید؛ توانایی هایتان بی پایان است.
مهارت: بخش مهارتی در کشف آنچه بخوبی انجام میدهید؛ کمک کننده است. شاید بخواهید در مهارتی که الان در آن سررشته دارید، پیشرفت کنید مانند نواختن آلات موسیقی یا یادگیری یک موضوع برای اولین بار مثل طراحی یک سایت.
هنرهای نمایشی/علوم و فناوری/یادگیری و گردآوری/موزیک/رسانه و ارتباطات/هنرهای خلاقانه/جهان طبیعی/ بازی و سرگرمی.
سفر: اسب سواری در Brecon Beacon، گردش در ارتفاعات اسکاتلند یا پیاده روی در کانادا را تجسم کنید. هرچه