ثبت نام دوره‌های حفظ یک ساله و طرح رحله تا پایان ماه رمضان

مراکز حفظ یک ساله قرآن کریم از سال ۱۳۸۰ به عنوان مراکز حفظ و تفسیر از سوی مؤسسه قرآنی بیت الاحزان حضرت زهرا (س)، کار خود را آغاز نمود و امسال در هفدهمین دوره، تعداد این مراکز به ۱۲ مرکز در کشور رسیده است.

خواهران و برادران علاقمند هر سال در اردیبهشت ماه، ثبت نام و پس از مصاحبه و اخذ آزمون ورودی، به دوره آزمایشی دو ماه دعوت می‌شوند و کسانی که در این دوره آزمایشی موفق به کسب استانداردهای لازم شوند، به دوره اصلی که ۱۰ ماه بعد برگزار می‌گردد، دعوت و در این مدت موفق به حفظ کل قرآن کریم می‌شوند.

از ۵ سال قبل، طرحی تحت عنوان «طرح رحله» در راستای غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان شروع به فعالیت کرد، این طرح ویژه تابستان است و علاقمندان در مدت دو ماهه تابستان، حافظ جز ۳۰ و سوره بقره، خواهند شد و از برنامه‌های مختلف، تفریحی، ورزشی، معرفتی، اردویی و احکام بهره مند می‌شوند.

تسلط بر روخوانی و روانخوانی قرآن کریم در مدارس حفظ یک ساله و آشنایی با آن در طرح رحله از جمله شرایط ثبت نام در این دوره‌هاست.

ثبت نام در این دو طرح ملی از ابتدای اردیبهشت ماه آغاز و تا پایان ماه رمضان ادامه خواهد داشت و علاقمندان می‌توانند با مراجعه به وب سایت مؤسسه بیت الاحزان حضرت زهرا (س) به نشانی http://beytolahzan.ir/ مراجعه نمایند.

پیام بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *