برگزاری اردوهای یک روزه منطقه ای طبق شیوه نامه جدید ابلاغی به استان ها

مدیر کل فرهنگی و هنری ، اردوها و فضاهای پرورشی از برگزاری اردوهای یک روزه منطقه ای طبق شیوه نامه جدید ابلاغی به استان ها خبر داد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، پیش از ظهر امروز، علی رمضانی در مصاحبه با خبرنگار این مرکز با اشاره به ابلاغ دستور العمل اردو های یک روزه به استان ها ، اظهار کرد: اردوهای یک روزه منطقه ای با رویکرد هویت بخشی، مهارت آموزی، نشاط آفرینی و حمایت از کالای ایرانی برگزار می شود.

وی افزود: اردوهای منطقه ای در توسعه متوازن تعلیم و تربیت بسیار مؤثر بوده؛ بنابراین انتظار می رود مناطق با بسیج همه امکانات، زمینه برگزاری هرچه بهتر این اردوها را در چارچوب شیوه نامه ارسالی فراهم کنند.

رمضانی آشنایی دانش آموزان با داشته ها و میراث مادی و معنوی منطقه جغرافیایی خود را از مزایای این اردوها برشمرد و خاطرنشان کرد: با اجرای این طرح، تلاش می کنیم باتوسعه کمی و کیفی فرصت های آموزشی و تحول آفرینی درفرآیند اردوها و بازدیدهای یک روزه دانش آموزی، عرصه شکل گیری اردوهای مهارت محور و نشاط آفرین مهیا شود.

وی ادامه داد: دراین طرح یک مکان با اولویت اردوگاه دانش آ‌موزی، کانون فرهگنی تربیتی یا اردوگاه موقت انتخاب و زمینه پذیرش اردوهای دانش آموزی در آن به صورت خاص فراهم شود.

مدیر کل فرهنگی و هنری، اردوها وفضاهای پرورشی وزارت آموزش وپرورش تصریح کرد: دراین اردوها، مهارت آموزی باید به نحو شایسته ای در متن برنامه بازدیدی اردو طراحی تا دانش آموز در طول یک روز یا حداقل مهارت های پایه در یکی از حوزه های فردی، اجتماعی، هنری، فرهنگی، اقتصادی و… آشنا شوند.

وی از برگزاری کارگاه های مهارت آموزی در حین اردوها خبر داد و اظهار کرد: این کارگاه ها فضایی را فراهم می کند تا دانش آموز ضمن آشنا با انوع مهارت های فردی اجتماعی به بازی های نشاط آفرین بومی و محلی بپردازد.

پیام بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *