اردوی نشاط و امید زمینه‌ای برای تبادل تجربیات است

زنجان-رئیس اداره جوانان و روستایی سازمان جوانان جمعیت هلال‌احمر گفت: برگزاری اردوی نشاط و امید، زمینه‌ای برای تبادل تجربیات است.

به گزارش خبرنگار مهر، اسماعیل نعمتی ظهر دوشنبه در آیین افتتاحیه اردوی نشاط و امید دبیران پسر کانون‌های جمعیت هلال‌احمر شمال‌غرب در زنجان، از فعالیت ۲۶۰۰ کانون هلال‌احمر در بخش‌های مختلف، از جمله دانشجویی، روستایی، جوانان و طلاب خبر داد و افزود: بی‌تردید این اردو می‌تواند زمینه‌ای برای تبادل تجربیات باشد.

وی با بیان اینکه اردوهای نشاط و امید برای اولین بار امسال به صورت منطقه‌ای در حال برگزاری است، ادامه داد: این در حالی است که اردوی نشاط و امید کانون‌های جمعیت هلال‌احمر در سال گذشته به صورت متمرکز برگزار شد و در همین راستا پارسال جزیره کیش و بندرانزلی میزبان این رویداد در بخش دختران و پسران بود.

نعمتی با اشاره به اینکه برگزاری اردوی نشاط و امید به صورت منطقه‌ای، این فرصت را به همه استان‌ها می‌دهد تا فارغ از بعد مسافت، بتوانند در این اردو حضور داشته باشند، تصریح کرد: در حال حاضر اردوی نشاط و امید در چهارمنطقه و در دو بخش دختران و پسران در حال برگزاری است که زنجان نیز به‌عنوان یکی از چهار میزبان این اردوها، عهده‌دار شرکت‌کنندگان در منطقه شمال غرب کشور شده است.

رئیس اداره جوانان و روستایی سازمان جوانان جمعیت هلال‌احمر در ادامه با یادآوری اینکه در این اردوها شرکت‌کنندگان تجربیات ارزشمند یکدیگر را به هم به اشتراک می‌گذارند، اظهار کرد: یکی از رویکردها و اهداف برگزاری این اردو، آشنایی شرکت‌کنندگان با مفاهیم مهم و تاثیرگذاری چون بشردوستی، سوانح طبیعی، امداد و نجات است.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان زنجان نیز در این مراسم با یادآوری اینکه بازدید از گنبد تاریخی سلطانیه، موزه مردان نمکی، رختشوی‌خانه، بازار بزرگ و حسینیه اعظم زنجان، از برنامه‌های جنبی این اردو به‌شمار می‌رود، افزود: در اردویی که زنجان عهده‌دار میزبانی آن است، جوانانی از استان‌هایی نظیر آذربایجان شرقی و غربی، قزوین، همدان، البرز و کرمانشاه حضور دارند.

شهرام میرزایی، افزایش مشارکت اعضای جوان کانون‌های دانشجویی، جوانان و روستایی در تصمیم‌گیری و زمینه‌سازی برای برقراری مستمر اعضا با این جمعیت به منظور بهره‌مندی از ظرفیت آن‌ها را از جمله اهداف برگزاری این اردوها عنوان کرد و یادآور شد: اردوی مذکور که از ۱۳ مردادماه در زنجان آغازشده، قرار است به مدت دو روز برگزار شود.

پیام بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *